Šachmatininkai grįžo iš Europos jaunimo čempionato

Prieš keletą dienų du perspektyviausi mokyklos šachmatininkai Benediktas Vilkys ir Paulius Pultinevičius grįžo iš 2013 m. Europos jaunimo šachmatų čempionato Juodkalnijoje. Benediktas žaidė aštuonmečių vaikų grupėje ir laimėjo tris partijas, o vieną sužaidė lygiosiomis. Jis užėmė 61 vietą. Grupėje žaidė 88 šachmatininkai. Paulius varžėsi tarp pajėgiausių Europos dvylikamečių ir surinko 5,5 taško iš 9 galimų. Jo pasirodymas įvertintas 28 vieta. Grupėje žaidė 108 jaunieji šachmatininkai.

Sportininkų treneriai Antanas Lileikis ir Rolandas Martinkus savo auklėtinių pasirodymą tokio lygio varžybose vertina labai gerai, nes Europos čempionate turi teisę žaisti tik savo šalies atitinkamo amžiaus čempionatų nugalėtojai.

R. Pasiliausko nuotraukoje: treneriai A. Lileikis ir R. Martinkus su savo auklėtiniais B. Vilkiu ir P. Pultinevičiumi

Mūsų šachmatininkų šį savaitgalį laukia atsakingos varžybos – 2013 m. Lietuvos jaunių BM14 komandinės šachmatų pirmenybės. Paskutiniame pasiruošimo etape šachmatininkų komanda dalyvavo tarptautiniame turnyre “Baltic Chess Grand Prix” ir komandinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą ( Žygimantas Svitojus, Kajus Akelaitis, Juozas Kadusauskas, Andrius Matulionis). Asmeninėje įskaitoje dvylikamečių grupėje pirmąją vietą užėmė K. Akelaitis, surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų, B10 grupėje čempionu tapo J. Kadusauskas – 6,5 taško iš 9 galimų, tarp šešiolikamečių trečiąją vietą užėmė Ž. Svitojus – 7 taškai iš 9 galimų ir taip pat trečioji vieta atiteko aštuonmečiui A. Matulioniui – 3 taškai iš 9. Komandos treneris Antanas Lileikis.