Paulius Pultinevičius iškovojo XIII vietą Pasaulio jaunių šachmatų čempionate

~~2015 metų Pasaulio jaunių šachmatų čempionate iki 14 metų Graikijoje
( Porto Carrase, Chalkidiki mieste) puikiai pasirodė jaunasis Lietuvos šachmatininkas iš Marijampolės Paulius Pultinevičius.
   Sėkmingai startavus dvi pergales iš eilės prieš Anglijos atstovą Anilkumar Anantha P ir ispaną Martinez Fernandez Adrian, trečiame rate jau laukė pajėgus žaidėjas iš Baltarusijos, jaunių iki 14 metų čempionas ( U-14), fide meistras (FM) Zarubitski Viachaslau. Paulius visą žaidimą turėjo iniciatyvą, tik pabaigoje varžovui pavyko išsisukti iš Pauliaus gniaužtų – lygiosiomis.
    Po puikios pergalės 5 rate prieš Gruzijos čempioną (U-14) Petriashvili Nikoloz,  6 rate efektingu smūgiu nukautas Izraelio (U-14) čempionas, fide meistras (FM) Erenberg Ariel.
   Po šešių ratų Paulius jau kovėsi tarp elitinių žaidėjų. 7 rate neatsargus „slystelėjimas“ partijos pabaigoje prieš Rusijos  šachmatų „žvaigždę“, šio čempionato antros vietos laimėtoją, fide meistrą (FM) Esipenko Andrey, privertė Paulių pasiduoti. Aštuntame rate jau laukė Azijos čempionas iš Irano, tarptautinis meistras( IM) Tabatabaei M.Amin. Po sėkmingai sužaisto debiuto, per anksti patikėtos pergalės ir atlikto neatsargaus šuolio žirgu Pauliui teko antrą kartą pasiduoti. Kitame, 9  rate su Danijos čempionu Kistrup Nicolai sužaidė lygiosiomis, 10 rate įveikė amerikietį Titus Andrew L , o 11 rate „ant menčių paguldė“ Moldovos čempioną, fide meistrą (FM) Chetrari Nikita. Taip Paulius iškovojo Pasaulio Jaunių šachmatų čempionate garbingą 13 vietą.
   Iš tiesų įspūdingai pabaigtas čempionatas. Startavęs 43 numeriu pagal reitingą, iš 187 dalyvių pakilo į 13 vietą, pasikėlė reitingą 104,8 punktais ir paliko už nugaros daug pajėgių pasaulio žaidėjų.
     Jauniesiems šachmatininkams buvo suteiktas puikus apgyvendinimas, geras maitinimas, labai gerai buvo organizuotas laisvalaikis. Be žaidimo Paulius turėjo puikią galimybę aplankyti Graikijos įžymias vietas, susipažinti su kultūra, papročiais, tautiniu paveldu, puikia graikų virtuve ir paragauti nuostabių desertų.
    Kelionę finansavo Marijampolės savivaldybė, o nario mokestį sumokėjo Žaidimų sporto mokykla. Rėmėjams dėkoja pats Paulius, Pauliaus treneriai ir artimieji ( visa palaikymo komanda).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *