Praėjusį savaitgalyje Kaišiadoryse startavo Lietuvos mokyklų žaidynių pradinių klasių komandinės šaškių varžybos. Dalyvavo 25 savivaldybių  geriausios mokyklų komandos, tame tarpe 2018 metų analogiškų varžybų nugalėtoja Vilniaus „Spindulio“ progimnazija ir prizininkai. Marijampolės J.Totoraičio progimnazija ir Šiaulių miesto „Centro“ pradinė mokykla. Šios komandos praktiškai ir  buvo įvardijamos kaip 2019 metų varžybų favoritėmis. Marijampoliečiai jau trečiajame ture įveikę pagrindinius priešininkus – vilniečius  ir ketvirtame sužaidę lygiomis su šiauliečiais, viso turnyro metu pirmavo komandinėje įskaitoje ir finišavo surinkę 17 taškų iš 18 galimų. Galutinėje įskaitoje net dviem taškais atsiliko vilniečiai, o keturiais- šiauliečiai.

Asmeninėje įskaitoje visų mūsiškių parodyti rezultatai įeina į geriausių sportininkų penketuką .Viso varžybose dalyvavo 100 šaškių žaidimo mėgėjų. Absoliučiai geriausiu pripažintas š/m Lietuvos vaikų šaškių čempionas  ketvirtokas Stankevičius Matas – jo sąskaitoje 17 taškų iš 18 galimų. Lietuvos vaikų čempionato trečios vietos laimėtoja , ketvirtokė Komisaraitytė Rasa , žaisdama mergaičių lentoje, iškovojo taip pat 17 taškų ir savo lentoje iškovojo I vietą. Antroje ir trečioje berniukų lentose žaidę trečiokas Emilijus Bendoraitis bei Vaitiekūnas Gustas (2 klasė) savo lentose surinkę po 16 taškų taip pat pirmavo savo lentose. Visi moksleiviai

Marijampolės žaidimų sporto mokyklos šaškių skyriaus auklėtinių-moksleivių treneris Navickas Jonas.

Tad į Marijampolės savivaldybės taupyklę Lietuvos mokyklų žaidynių kompleksinėje įskaitoje iškovoti pirmieji taškai. Į žaidynių programos varžybas balandžio mėnesį įsijungs mokyklų rinktinių (5-12 kl.) daugkartiniai miesto ir šalies analogiškų varžybų nugalėtojai Rygiškių Jono gimnazijos komanda. Malonu pažymėti , kad šių metų atrankinės mokyklų varžybose Marijampolėje , pirmąkart dalyvavo ir dvi kaimo vietovių mokyklų šaškių komandos. Padovinio pagrindinės mokyklos komanda iškovojo teisę ir žada atstovauti mūsų savivaldybę Lietuvos mokyklų žaidynių šaškių varžybose kaimo vietovių mokyklų tarpe. Varžybos vyks gegužės mėnesio pradžioje Jonavoje.