Puikia nata pasirodymą Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) baigė Lietuvos merginų „Talentų karta“ komanda, kurioje žaidė marijampolietė Gabrielė Sederevičiūtė. Finaliniame etape Ostravoje (Čekija) lietuvės pateko į finalą ir bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą. Čekijoje merginų rinktinė kovas pradėjo B grupėje, kurioje įveikė visas varžoves – „Young Angels Academy Kosice“ (54:52), BC „Kolibri“ (51:30) ir BC „Ulriken Eagles“ (50:47). Pusfinalyje lietuvės susitiko su Minsko Respublikinio olimpinio centro komanda. Po įtemptos ir nervingos kovos pergale džiaugėsi Lietuvos rinktinė – 44:38.Turnyro finale susitiko dvi B grupės komandos – „Talentų karta“ ir „Ulriken Eagles“ (Norvegija), kurias mūsiškės grupėje buvo įveikusios. Deja, pergalės finale pasiekti nepavyko, dvikovą rezultatu 53:62 laimėjo varžovės. 

„Mūsų U15 merginų rinktinė jau antrą sezoną dalyvauja EYBL čempionate. Komandos išvykos į sezono metu vykstančius turus yra pilnai finansuojamas LKF. Tai didelė investicija, kuri, esame įsitikinę, pasitvirtina su kaupu. Žaisdamos su įvairių Europos šalių komandomis, mūsų žaidėjos įgauna neįkainojamos patirties. Jos aikštelėje susitinka su tokio pajėgumo varžovėmis, kokių nėra Lietuvos čempionate. Labai didžiuojamės savo mergaitėmis, kurios dirba su užsispyrimu ir aikštelėje atiduoda visą save. Žinoma, klaidų daug. Daug spragų tiek atletiniame, tiek techniniame-taktiniame pasiruošime. Dažnokai koją pakiša ir per ramus, per švelnus lietuvaičių charakteris ir aršios kovos patirties stoka. Tačiau visko išmokstama, jei tik yra ryžtas. Džiugu, kad to ryžto mūsų žaidėjoms tikrai netrūksta“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Gabrielės likusioje sezono dalyje laukia tarptautinis krepšinio turnyras Prancūzijoje ir pasirodymas tarptautiniame Ramūno Šiškausko krepšinio turnyre, kuris birželio 21-23 dienomis vyks Kaune.