Jau nuo rugpjūčio mėnesio Europos atrankoms besiruošiančios Lietuvos penkiolikmečių komandos buvo nusiteikusios kovingai! Rytų zonininė asociacija (EEVZA), susideda iš tokių šalių kaip Lenkija, Baltarusija, Rusija, Latvija, Estija, Gruzija, Armėnija ir Ukraina. Taigi,  Lietuva atrankoje pakliuvo tarp stipriausių regiono ir lyderiaujančių Europos komandų, kur konkurencija didžiulė. Be to, šiais metais pasikeitė jaunių Europos čempionato vykdymo tvarka – čempionatas išskirtas į tris etapus. I-ajame etape šalys varžosi regioniniuose čempionatuose (Vidurio (MEVZA), Šiaurės (NEVZA), Vakarų (WEVZA) Europos ir Balkanų  šalių). Pirmąsias vietas I-ajame etape užėmusios komandos keliauja tiesiai į čempionato finalus, o likusios komandos iš dvidešimties federacijų dalinsis kelialapius į antrąjį etapą. Vaikinų grupėje startavo 36 komandos.

Lietuvos komandos sudėtyje startavo ir žaidimų sporto mokyklos auklėtinis Justas Mincė (treneris R.Sujeta).  Rinktinė pradėjo ruoštis jau vasarą. Turėjo keletą turnyrų, stovyklų. O Justas buvo pakviestas  vėliau,kai rinktinės treneriai nutarė sustiprinti centro pozicijas.  Justas tapo pagrindiniu centro blokuotoju ir pirmo tempo puolėju.

-Nors rezultatais pasigirti negalėtume, bet šių metų rinktinė nuteikia optimistiškai, kalbėjo rinktinės treneris Denisas Matuševas. Justas mums labai padėjo.

Laimėtos varžybos prieš Armėniją ir Gruziją, tačiau pralaimėjo Baltarusijai ir Latvijai. Kaip tik su jomis tikėjosi teigiamo rezultato. O prieš Rusiją neturėjo vilčių.

Nuotraukoje  Justas Mincė  Nr.1