Skopje (Makedonijoje) baigėsi 2019 m. Europos vyrų individualus šachmatų čempionatas, kuriame šachmatų pasaulį nustebino tarptautinis meistras (ELO koeficientas – 2439) iš Marijampolės – Paulius Pultinevičius. Aštuoniolikmetis surinko 7,5 taško iš 11 galimų ir užėmė 15 vietą tarp 359 dalyvių.
P. Pultinevičius iškovojo penkias pergales, penkias partijas baigė lygiosiomis ir patyrė vos vieną nesėkmę. Jaunasis šachmatininkas sugebėjo įveikti gerokai aukštesnius reitingus turinčius žaidėjus. Paulius triumfavo ir jaunių (U18 grupėje) įskaitoje. Visi bendroje įskaitoje P. Pultinevičių aplenkę varžovai turi aukštesnį ELO reitingą (virš 2500).
Šachmatų talentas P. Pultinevičius iškovojo teisę dalyvauti labiausiai prestižiniame šių metų turnyre – pasaulio šachmatų taurės turnyre, kuris vyks rugsėjo mėnesį Rusijoje. Jame varžysis 128 geriausi pasaulio žaidėjai, o du geriausi šachmatininkai pateks į vadinamąjį kandidatų turnyrą, kurio laimėtojas žais su norvegu Magnusu Carlsenu dėl pasaulio čempiono titulo.
Didžiausi sveikinimai Pauliui Pultinevičiui ir treneriui Rolandui Martinkui. Linkime jums įkopti į šachmatų Everestą.