APIE – MARIJAMPOLĖS ŽAIDIMŲ SPORTO MOKYKLĄ

Mokymo formos: pagrindinės mokyklos sportininkų ugdymo formos yra: teorinis ir praktinis mokymas  mokyklos bazėje, nuomojamose patalpose ir sporto stovyklose, dalyvaujant sporto varžybose. Taip pat gali būti organizuojami seminarai, disputai, ekskursijos, testai, kontroliniai normų patikrinimai ir t.t.

Teorinis mokymas apima bendruosius kūno kultūros, sveikos gyvensenos ir racionalios mitybos, dienotvarkės reikalavimus, asmens higienos taisykles ir savi sekos principus, elgesio ir kultūros žinias; fizinių pratimų įtakos atskirų organų ir sistemų veiklai, bendrųjų treniruotės dėsningumų, pasirinktos sporto šakos technikos elementų, taktinių gudrybių panaudojimo žinias, sporto varžybų taisyklių nagrinėjimą ir suvokimą, sporto šakos istorijos apžvalgą.

Praktinis mokymas apima bendrąjį ir specialųjį fizinį, techninį, taktinį ir psichologinį sportininko rengimą, jo metu įgyti mokėjimai ir įgūdžiai realizuojami per sporto varžybas.

Žaidimų sporto mokyklos ugdymo turinys paremtas sporto mokslo įrodyta ir praktikoje patvirtinta daugiamete sportininkų rengimo sistema, kuri suskirstyta į keturias pakopas: pradinio rengimo, meistriškumo ugdymo, meistriškumo tobulinimo ir didelio meistriškumo.

Marijampolės žaidimų sporto mokyklos moksleivių mokymas organizuojamas laisvalaikiu: po pamokų, poilsio ir švenčių dienomis, atostogų metu. Ugdymas organizuojamas ištisus metus, atsižvelgiant į sporto šakos treniruotės proceso periodizavimo ypatumus.

Marijampolės žaidimų sporto mokykloje vyko penkių sporto šakų užsiėmimai: krepšinio, tinklinio, regbio, šaškių ir šachmatų.

Mokyklos uždaviniai

Per sportą skatinti vaikų ir jaunimo saviraišką, ieškoti talentingų vaikų krepšinio, tinklinio, šaškių, šachmatų regbio sporto šakoms, organizuoti sportinio ugdymo procesą laisvu po pamokų metu, suformuoti kompetentingus sporto trenerius bei sporto pedagogus iškeltiems tikslams ir uždaviniams pasiekti pagal reglamentuotus formalųjį švietimą papildančius reikalavimus, vykdyti formalųjį švietimą papildančias programas, rengti sportininkus savivaldybės apskrities ir Lietuvos Respublikos rinktinėms.

1. Dalyvauti Marijampolės žaidimų sporto mokyklos vykdomų sporto šakų pirmenybėse mieste.
2. Prisidėti komplektuojant savivaldybės rinktines, kurios dalyvautų nacionaliniuose čempionatuose, jaunimo, jaunių ir jaunučių žaidynėse bei pirmenybėse, apskrities, sporto mokyklų, centrų varžybose.
3. Rengti sportininkus pagal mokykloje esamas sporto šakas.
4. Padėti vykdyti įvairių sporto šakų savivaldybės pirmenybes.
5. Užtikrinti tinkamą priskirtų sporto bazių funkcionavimą
6. Teikti mokymo įstaigoms, organizacijoms metodinę ir organizacinę paramą kūno kultūros ir sporto klausimais.

Krepšinio treneris Gintautas Žibūda kartu su savo auklėtiniais

Marijampolės sporto mokykla – sporto veiklos pradininkė mūsų mieste, iš kurios išaugo naujos sporto įstaigos ir sporto šakos, dirbo daug puikių savo srities specialistų, trenerių. Jau 2013 metais spalio mėnesį pirmoji sporto mokykla paminėtų savo veiklos 60 –metį, bet 1984 m. mokykla buvo reorganizuota į sporto mokyklą ir žaidimų sporto mokyklą. Pirmuoju žaidimų sporto mokyklos direktoriumi paskiriamas futbolo treneris – Lietuvos nusipelnęs treneris Jurgis Brazauskas (1984 – 1998). Vėliau mokyklai vadovavo Loreta Rutkauskienė (1998 – 2003) ir Stasys Vasylius  (2003-2018) metų. Nuo 2018 m. mokyklai vadovauja Andrius Kardišauskas.

 

Regbio treneris Kostas Radzevičius su savo auklėtinėmis

Sporto šakos, pradėjusios moksleiviško ugdymo kelią, nuo 1953 m. yra krepšinis ir futbolas. Pirmieji mokyklos darbuotojai – mokyklos direktorius Vytautas Karlikauskas, treneriai Sigitas Naujokas, Petras Gražulis, Sigitas Mickevičius. Prieš mokyklos reorganizaciją (1984 m.) mokykloje jau dirbo treneriai Stasys Žaliabarštis, Gintautas Žibūda, Elvyra Šablinskienė, Šarūnas Sakalauskas. Tinklinio skyrius veiklą pradėjo 1960 metais. Pirmieji treneriai A. Berūkštis, Jonas Ambrasas, Jonas Aleksonis. Treneris Romas Sujeta – nuo 1978 m. Šachmatų skyrius – nuo 1971 m., treneris Antanas Lileikis nuo 1975 m. Stalo teniso skyrius veikė nuo 1985 metų iki 1988 metų. Šaškių skyrius – nuo 1985 m. , treneris Jonas Navickas.

Šaškininkas Audrius Domarkas su treneriu Vitu Labučiu

Regbio skyrius – nuo 2001 m. treneris Kostas Radzevičius. Pirmoji sporto mokykla veiklą pradėjo dabartinės evangelikų liuteronų bažnyčios patalpose, vėliau 1984 m. persikėlė į IV –os vidurinės mokyklos patalpas, o nuo 2001 m. į buvusią Marijampolės Keramzito gamyklos sporto salę ir pagalbines patalpas kur ir dabar. Futbolo skyrius nuo 1953 m. iki 2001 m. perėjo į naujai įkurtą Marijampolės futbolo centrą. Gausus nuotraukų archyvas (nuo 1984 m.) yra mokyklos foto stenduose, metraštyje.

Šachmatininkas Paulius Pultinevičius su treneriu Rolandu Martinkumi

Garsinant Marijampolės ir Lietuvos vardą nuoširdžiu darbu, pasiektais rezultatais, džiugino visi žaidimų sporto mokyklos auklėtiniai, jų treneriai, tačiau tik dalis iš jų tapo Lietuvos rinktinių nariais Lietuvos, Europos, Pasaulio ir Olimpinių žaidynių dalyviais, čempionais ar prizininkais: Šaškininkai: Audrius Zdanys, Žilvinas Mieldažys, Vitas Labutis, Rūta Navickaitė, Andrius Giedraitis, Mykolas Valatka, Arnoldas Jasiulevičius,

Regbininkė Gintarė Aramavičienė

Aivaras Jasiulevičius, Tomas Černiauskas, Vilius Aleknavičius, Ieva Čepurnaitė.

Šachmatininkai: Artūras Ulčinas, Rimvydas Šumskis, Aidas Jasiulevičius, Antanas Mundinas, Remigija Galinytė, Laimius Šolys, Laura Zigmantaitė, Robertas Velioniškis, Žygimantas Svitojus. Regbininkai: Dainora Žemaitytė, Jurgita Kašinskaitė, Gintarė Puzaraitė, Aiva Radzevičiūtė, Saulius Tamulionis, Raminta Krasnauskaitė, Raimonda Džiaugytė, Lukas Damulis, Marius Gurevičius, Ernestas Lisauskas.

Tinklininkas Ovidijus Valinčius

Tinklininkai: Ovidijus Valinčius, Audrius Aleknavičius, Paulius Jančauskas, Deividas Raibikis, Eimantas Stražnickas, Audrius Kasparavičius, Mantas Neveckas.

Krepšininkas Darius Songaila

Krepšininkai: Darius Songaila, Andrius Giedraitis, Arūnas Astrauskas, Tautvydas Žemaitis, Tomas Lužanskis, Mindaugas Zobiela, Tomas Venskūnas, Raimundas Skripka, Aurimas Kieža, Marius Valukonis, Laura Kižytė, Eglė Vitkutė, Sandra Valukonytė, Indrė Janulaitytė, Aurimas Birgelis, Andrius Čižikas, Marius Šuliakauskas, Povilas Škėma, Tomas Saltonas, Renata Labanauskaitė, Eglė Šulčiūtė, Lorena Guščiūtė, Reda Barzdaitytė, Audronė Rupeikaitė, Vilma Tamulevičiūtė, Diana Rimkutė, Monika Aleksaitė, Dovilė Saurazaitė, Marijus Užupis, Aurimas Majauskas, Greta Tamašauskaitė, Arūnas Krivonis, Virgija Kazelytė, Vaidas Vijeikis.

Kostantas Radzevičius

2005 m. Lietuvos moterų regbio čempionatas – I vieta,

2008 m. Lietuvos moterų regbio – 7 taurės varžybos – I vieta,

2008 m. Lietuvos jaunių vaikinų regbio pirmenybės – III vieta,

2009 m. Baltijos moterų regbio – 7 lyga – I vieta,

2010 m. Europos moterų regbio – 7 čempionatas B divizionas – VI vieta ( LR rinktinės treneris)

Daugiau

Gintautas Žibūda

1989 m. Lietuvos mažojo krepšinio čempionai (1978 m. g. berniukai).

1991 m. Lietuvos berniukų (gim. 1978 m.) krepšinio čempionai.

1993 m. Lietuvos jaunučių (gim. 1978 m.) krepšinio pirmenybėse III vieta.

2002 m. Lietuvos berniukų (gim. 1988 m.) krepšinio čempionato „Karūna“ nugalėtojai.

2003 m. Lietuvos jaunučių čempionato ir jaunučių žaidynių vicečempionai (gim. 1988 m. jaunučiai).

2006 m. Lietuvos jaunių (gim. 1988 m.) krepšinio čempionai.

2007 m. Lietuvos jaunimo (gim. 1988 m.) krepšinio vicečempionai.

Daugiau

Romas Sujeta

2013/2014 m. Lietuvos jaunučių vaikinų tinklinio čempionatas – I vieta,

2013/2014 m. Lietuvos jaunių vaikinų tinklinio čempionatas – II vieta,

2014/2015 m. Lietuvos jaunių vaikinų tinklinio čempionatas – II vieta,

2014/2015 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas – I vieta

2017/2018 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas – I vieta

Daugiau

Kęstutis Juozaitis

2007 m. Lietuvos vaikų berniukų (gim. 1995 m.) krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“ I vieta.

2008 m. Lietuvos vaikų berniukų (gim. 1994 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

2009 m. Lietuvos vaikų berniukų (gim. 1995 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

2010 m. Lietuvos jaunučių vaikinų (gim. 1995 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

2010 m. Lietuvos jaunučių vaikinų (gim. 1995 m.) krepšinio žaidynės II vieta.

2011 m. Lietuvos jaunių vaikinų (gim. 1994 m.) krepšinio žaidynės III vieta.

Daugiau

Elvyra Šablinskienė

1989 m. Lietuvos vaikų mergaičių (gim. 1978 m.) mažojo krepšinio čempionės I vieta.

1991 m. Lietuvos vaikų mergaičių (gim. 1978 m.) krepšinio pirmenybės III vieta.

1998 m. Lietuvos mergaičių (gim. 1985 m.) čempionės I vieta.

2000 m. Lietuvos respublikinėse pirmenybėse II vieta (gim. 1985 m.).

2001 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1985 m.) krepšinio čempionatas I vieta.

2002 m. Lietuvos jaunimo merginų (gim. 1985 m.) krepšinio žaidynės I vieta.

2003 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1985 m.) krepšinio čempionatas I vieta.

2006 m. Lietuvos vaikų mergaičių (gim. 1993 m.) krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“ II vieta.

2008 m. Lietuvos jaunučių merginų (gim. 1992/93 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

2009 m. Lietuvos jaunučių merginų (gim. 1993/94 m.) krepšinio čempionatas II vieta.

2011 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1993/94 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

Daugiau

Vitas Labutis

Lietuvos vaikų ir jaunimo šaškių rinktinės vyr. treneris

2017 m. Lietuvos jaunimo šaškių „64“ čempionatas – Rytis Domarkas – I vieta,

2017 m. Lietuvos moterų šaškių „64“ čempionatas – Paulina Miliauskaitė – II vieta,

2017 m. Europos jaunimo šaškių „64“ čempionatas (Rusijoje) – Lietuvos rinktinėje Audrius ir Rytis Domarkai – III vieta,

2018 m. Europos jaunimo šaškių čempionatas – Audrius Domarkas – I vieta

Daugiau

Rolandas Martinkus

2016 m. 42 –oji Pasaulio Šachmatų olimpiada Baku ( Azerbaidžanas) – Lietuvos rinktinėje žaidė Paulius Pultinevičius ( įvykdė didmeistrio normatyvą – vienintelis Lietuvoje)

2017 m.Lietuvos jaunių „žaibo“ šachmatų čempionatas – Augustas Vaškevičius  – I vieta, Arnas Žukauskas – III vieta.

2017 m. Lietuvos jaunių „greitųjų“ šachmatų čempionatas – Augustas Vaškevičius – II vieta, Arnas Žukauskas  – III vieta.

2018 m. Lietuvos  jaunučių – jaunių šachmatų čempionatas (U18) – Paulius Pultinevičius – I vieta, Arnas Povilas Žukauskas – III vieta.

2018 m. Lietuvos jaunių BM 18 greitųjų šachmatų čempionatas – A. Žukauskas – II vieta.

Daugiau

Stasys Žaliabarštis

1990 m. Lietuvos jaunių merginų žaidynių čempionės I vieta.

1991 m. Lietuvos jaunučių mergaičių (gim. 1975/76 m.) pirmenybės III vieta.

1992 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1975/76 m.) pirmenybės II vieta.

1993 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1976 m.) pirmenybės III vieta.

1997 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1980/81 m.) pirmenybės III vieta.

2000 m. „Karūnos“ finale iškovojo II vietą (gim. 1986 m.).

2002 m. Lietuvos jaunučių merginų (gim. 1986 m.) krepšinio pirmenybės III vieta.

2003 m. Lietuvos jaunimo merginų (gim. 1985/86 m.) krepšinio žaidynės III vieta (treneriai S. Žaliabarštis ir E. Šablinskienė)

2004 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1986/87 m.) krepšinio pirmenybės III vieta.

2004 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1986/87 m.) krepšinio žaidynės II vieta.

2007 m. Lietuvos vaikų mergaičių (gim. 1994 m. ir j.) krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“ II vieta.

2010 m. Lietuvos jaunių merginų (gim. 1994/95 m.) krepšinio čempionatas III vieta.

2011 m. Lietuvos vaikų mergaičių (gim. 1998 m.) krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“ II vieta.

Daugiau

Jonas Navickas

Rūta Navickaitė – 2004 m. Europos jaunimo šimtalangių šaškių čempionatas – I vieta, 2005 m. Europos jaunių šaškių čempionatas ( „žaibas“) – I vieta, 2006 m. Europos jaunimo šimtalangių šaškių čempionatas – III vieta.

Matas Stankevičius – 2018 m. Europos jaunimo „greitųjų“ šaškių čempionatas – III vieta.

Lietuvos čempionais įvairiose amžiaus grupėse tapo: Juozas Akranglis (2010 , 2011) , Deividas Ambolta (2010 , 2011)  , Rūta Juškevičiūtė (2010 , 2011) Gabrielė Jundaitė (2010 – 2011) , Vaiva Gegužinskaitė (2016 , 2017 , 2018)  ir Lukas Jankeliūnas (2017 , 2018).

Daugiau

Antanas Lileikis

Robertas Velioniškis – Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunimo šachmatų čempionatų daugkartinis laimėtojas ir prizininkas, 2005 m. Europos U14 „greitųjų“ šachmatų čempionatas – III vieta.

Žygimantas Svitojus –  Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunimo „greitųjų“ šachmatų čempionatų daugkartinis laimėtojas ir prizininkas, 2010 m. Europos jaunimo „greitųjų“ šachmatų čempionatas – III vieta.

Daugiau

Darius Songaila 

2000: Olimpinės žaidynės (bronza)

2003: Europos čempionatas (auksas)

2007: Europos čempionatas (bronza)

1998-2002: Wake Forest (NCAA)

2003-2011: Sacramento Kings, Chicago Bulls, Washington Wizards, New Orleans Hornets, Philadelphia 76ers  (NBA)

Daugiau

Eglė Šulčiūtė

2005 m. LMKL čempionė
2005 m. Eurolygos trečiosios vietos laimėtoja
2004-2008: Vilniaus Lietuvos telekomas, Vilniaus TEO (LMKL)
2008-2011: Faenzos Faenza (Italija), Vigo Celta Indepo (Ispanija)
2011-2012: Monvilio USO Basket (Prancūzija), Stambulo Galatasaray (Turkija)

Daugiau

Paulius Pultinevičius

Lietuvos U-14 jaunučių čempionas.
Lietuvos mokinių olimpinis festivalis 1 vieta.
2014 m. Lietuvos jaunių šachmatų čempionatas, 1 vieta.
2014 m. Marijampolės savivaldybės geriausias sportininkas (Šachmatų sportas).
2017 m. Lietuvos jaunių šachmatų čempionatas, 1 vieta.
2018 m. FIDE Baltic Zonal Tournament II Stage, 3 vieta.

Daugiau

Aurimas Kieža

2002-2007: Hofstra (NCAA)
2007: LKL bronzos medalių laimėtojas
2006-2013: Šiaulių Šiauliai, Marijampolės Sūduva, Utenos Juventus, Pasvalio Pieno žvaigždės, Šiaulių Šiauliai/Triobet (LKL)

Daugiau

Gintarė Aramavičienė

Daugiau

Deividas Raibikis

Daugiau

Marius Valukonis

2006: Europos jaunių (iki 18 metų) vicečempionas

2008: Europos jaunimo (iki 20 metų) vicečempionas

2006-2009: Marijampolės Sūduva, Marijampolės Sūduva-Arvi, Marijampolės Sūduva (LKL)

2009-2011: Kauno Aisčiai, Panevėžio Techasas (LKL)

Daugiau

Eglė Jakštienė

Pasiekimai:

2008: Europos jaunių (iki 18 metų) čempionė

Karjera:

2008-2009m. Marijampolės Arvi (LMKL)

2010-2012m. Kauno LKKA-Aistės (LMKL)

2014-2016m.Kauno LSU-Kaunas (LMKL)

Daugiau

Rūta Navickaitė

2003 m.  Pasaulio  jaunimo “Žaibo”šaškių asmeninis čempionatas (III vieta)

2004 m. Pasaulio  jaunimo “greitųjų” šaškių asmeninis čempionatas (II vieta)

2004 m. Europos  jaunimo (100)  šaškių asmeninis“Žaibo“ čempionatas (I vieta)

2004 m. Lietuvos moterų šaškių (64) asmeninis čempionatas (I vieta)

Daugiau

Žygimantas Svitojus

Daugkartinis Lietuvos standartinių, greitųjų ir „Žaibo“ šachmatų nugalėtojas ir prizininkas

2010: Europos komandinės šachmatų pirmenybės (III vieta)

Daugiau

Dovilė Saurazaitė

Karjera:

2010-2012m. Kauno LKKA-Aistės (LMKL)

2011m. Lietuvos U(20) rinktinės narė

2018m.Lietuvos moterų rinktinės narė

2015-2016m. Marijampolės Sūduva (LMKL)

2016-2017m. Kauno Aistės-LSU (LMKL)

2017-2018m. Kauno raj. Hoptrans-Sirenos (LMKL)

Daugiau

Rasa Knyzaitė

Karjera:

2015-2018m. Kauno raj. Hoptrans-Sirenos (LMKL)

Daugiau

Greta Tamašauskaitė

Pasiekmai:

U-16, U-18, U-20 nacionalinės rinktinės narė
2001m. LMKAL – 1 vieta
2012m. NKL – 2 vieta
2013m. NKL – 1 vieta
2016m. LMKL – 2 vieta
2017m. LMKL – 1 vieta
2018m. LMKL – 3 vieta
2017-2018m. LMKL  „Žvaigždžių dienos“ snaiperė

Karjera:

2015-2018 m.  Marijampolės Sūduva (LMKL)

2018-2019 m. Kauno Aistės – LSMU

Daugiau

Arnoldas Kulboka

Pasiekimai:

2015m. Europos jaunių vaikinų  U18 čempionato 3-ios vietos laimėtojas

2016m. Europos jaunių vaikinų U18 čempionato  2-os vietos laimėtojas

2017-2018m. Lietuvos vyrų rinktinės kandidatas

Karjera:

2018m. NBA naujokų biržoje pakviestas Charlotte Hornets komandos

2014-2015m. Kauno Žalgiris-2

2014m.  Lietuvos jaunučių rinktinė

2015m. Lietuvos jaunių rinktinė

2017m. Lietuvos jaunimo rinktinė

2017-2018m. Kapo d’Orlando SikeliArchivi

2018-2019m.  Bambergo Brose

 

 

Daugiau

Lukas Uleckas

Pasiekimai:

2015m. Europos jaunučių U16 čempionato  2-os  vietos  laimėtojas

2016m. Pasaulio jaunių  U18  čempionato 3-ios vietos  laimėtojas

2016m. Europos jaunių čempionato 2-os vietos  laimėtojas

2018m. NKL vicečempionas  (Kauno „Žalgiris-2“)

Karjera:

2015-2016: Kauno Sabonio krepšinio centras (RKL)

2016-2018: Kauno „Žalgiris-2“ (NKL)

2018-2019: Kauno „Žalgiris-2“ (NKL) / Kauno „Žalgiris“ (LKL)

Daugiau